Vidina nové haly žene poděbradské gymnasty kupředu!

Krásných sportovních výsledků v jarních soutěžích dosáhli napříč kategoriemi naši poděbradští gymnasté.

V mistrovské třídě se postavil české reprezentaci na MČR v Brně Mário Mihál (2001), který v šestiboji skončil na 6. místě a velkou radost si udělal ve finále ziskem bronzové medaile na svých oblíbených kruzích. Jeho kamarád a odchovanec Josef Toman (2009) v prestižních kadetech vzal taktéž šestou příčku v šestiboji. Velkým úspěchem byl Josefův start ve finále na pěti nářadích.  Ve finále na koni našíř si vedl skvěle a za svůj výkon získal stříbrnou medaili. Družstvo mladších žáků (Radek Pošík, Jan Kovář, Tom Pokorný a Tom Hubálovský) se stali přeborníky kraje. Na MČR na pražských Hradčanech si vybojovali krásnou čtvrtou příčku, když porazili své soupeře z mnohem větších oddílů. Na přeboru České obce sokolské družstva mužů (Martin Szabó, Mário Mihál) a kadetů (David Knotner, Josef Toman) stála dokonce na stupni nejvyšším.

 

Ale ani poděbradské gymnastky neotálely! Bára Šmídová (2007) a Ema Větrovská (2010) se ve svých kategoriích staly taktéž přebornicemi kraje. Boj o medaile na MČR jednotlivkyň ve sportovní gymnastice žen v Ostravě jim jen těsně nevyšel, zradila je kladina. Ema Větrovská v kategorii VS5B získala 2. nejlepší známku na prostných a přeskoku, 3. na bradlech, celkově skončila na 8.místě. Bára Šmídová nakonec skončila 10. Radost oddílu udělala i Lucie Tomášková, která jela na MČR s divokou kartou a svým 25. místem zajistila Středočeskému kraji počet míst na MČR i v příštím roce. Poprvé se na mistrovskou soutěž probojovaly i žákyně narozené v roce 2012: Jahanka Horníčková, Lucie Váňová a Evelína Chudá.

 

Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za reprezentaci města a Městu Poděbrady děkujeme za podporu! 

Již od září v nově zrekonstruovaném gymnastickém sále poděbradské sokolovny NAZDAR