Sportovní gymnastika Poděbrady

Jak přihlásit svého syna / dceru na sportovní gymnastiku?

Jak postupovat :

  1. zjistím, že mám doma opravdu živé a neposedné dítě
  2. dívce musí být minimálně 4 ½ let a chlapci 5 let (pro gymnastiku se hodí zvláště dítě s genetickými předpoklady nižšího vzrůstu a lehkým skeletonem)
  3. s trenéry si dohodnu zkušební hodinu buď telefonicky nebo emailem (info@gymnastika-podebrady.cz)
  4. dítě by mělo být sportovně oblečené – drez nebo kraťasy s tričkem
  5. trenér vyzkouší sílu a pružnost a všeobecnou motorickou inteligenci a rodičům kvalifikovaně poradí, zda se potomek hodí na gymnastiku případně doporučí jiný sport.

Tréninky a ceny

Pro začínající:

Pro začínající chlapce ve věku 5–6 let. Trénujeme každou středu od 16:00 do 17:00.
Cena je 1500 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské. 

Pro začínající i pokračující chlapce ve věku od 6 let. Trénujeme každé úterý od 16:15 do 17:15 a pátek od 16:00 do 17:00.
Cena je 2500 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské. 

Pro začínající i pokračující dívky ve věku od 4let s budoucím zaměřením na gymnastiku. Trénujeme každou středu a pátek od 16:00 do 17:00.
Cena je 2500 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské. 

Pro začínající i pokračující dívky ve věku od 5-6 let s budoucím zaměřením na všestrannost. Trénujeme každé úterý od 16:00 do 17:00 a pátek od 18:00 do 19:30 v malém sále.
Cena je 3400 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské.

Pro pokračující starší dívky se zaměřením na všestrannost. Trénujeme každé úterý od 16:15 do 17:30 a pátek od 16:00 do 17:30 ve velkém sále. Toto družstvo je aktuálně zcela naplněné, pro účast nám napište email.
Cena je 3400 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské.  

Tyto tréninky jsou zaměřené na první seznámení se sportovní gymnastikou a slouží k výběru talentů pro závodní týmy. Pro trvale docházející nabízí všestranný rozvoj pohybových dovedností a základních gymnastických tvarů.

Nábor do těchto tréninků probíhá vždy v lednu a září a stačí se svým synem/dcerou přijít před začátkem hodiny. Obvykle dítě ihned zapojíme do hodiny a po tréninku se domluvíme. Nezapomeňte si sportovní oblečení. Obuv neřešte, cvičíme bosí.

Pro závodníky:

Tyto tréninky jsou určené pro vybrané děti a záleží jen na trenérech, zda a do kterého družstva cvičence zařadí. Povinností svěřenců je pravidelná docházka a účast na oddílových soutěžích. Přehled soutěží vydává vedoucí trenér minimálně vždy na jedno pololetí. Vyšší třídy závodníků a závodnic mají navíc povinnost účasti na oddílových soustředěních.

Závodní gymnastika chlapci a dívky. Trénujeme v úterý od 17:15 do 19:30 a ve středu, pátek a neděli od 17:00 do 19:30, přesný den a čas tréninku určuje vedoucí trenér.
Cena je 5100 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské. 

Závodní všestrannost chlapci a dívky (úterý 2,5h + pátek 2,5h). Trénujeme v úterý od 17:15 do 19:30 a v pátek od 17:00 do 19:30.
Cena je 4500 Kč/rok + 200 Kč známka České obce sokolské.

Pro dosažení dobrých závodních výsledků bývá struktura tréninků pro každé družstvo lehce upravená. Proto berte tuto informaci jen jako základ. Závodnice mladšího věku například trénují 3x týdně, starší závodnice všestrannosti také. Konkrétní podobu tréninku vám sdělí vedoucí trenér při zařazení cvičence.

Pro veřejnost:

Pro dospělé, kteří si chtějí zvýšit zdatnost, jsme zřídili večerní tréninky, kde probíhá vedené kondiční cvičení. Zahřejete se, zadýcháte, zpotíte. Skladba tréninku je od zahřátí, přes posilování k protažení.

Kruhový trénink pro dospělé

Trénujeme v pátek od 19:30.
Cena je 950 Kč/rok + 500 kč známka České obce sokolské.


Proč platíme známku České obce sokolské?

Známka v hodnotě 200 Kč pro děti a mládež do 18ti let a seniory nad 65let či 500 Kč pro dospělé je nutnou podmínkou pro členství v Sokole. Z uhrazených známek ČOS hradí pojištění všech svých členů. Díky úhradě známky jsme tak všichni pojištění pro případ zranění. Pokud se cokoli stane, informujte se v kanceláři naší Jednoty pro tiskopisy a postup uplatnění pojistky. 


Jaké dítě se hodí na sportovní gymnastiku?

Na sportovní gymnastiku se ideálně hodí děti malého vzrůstu s lehkým skeletonem a s přirozenou touhou se učit novým pohybům. Výhodou je také nebojácnost. Nejlépe je s gymnastikou začít ve věku 5 let.


Jak dlouho je možné se gymnastice věnovat?

S gymnastikou je nejlepší začít co nejdříve. Optimální věk je 5 let. U gymnastiky můžete vydržet celý život, často se z cvičenců stávají trenéři a rozhodčí.


Berete i starší děti ?

Gymnastika je aktivita, s kterou můžete na rekreační úrovni začít v jakémkoli věku. Gymnastika je nejlepší přípravou pro jakýkoliv sport. I takoví jedinci, kteří se chtějí gymnastikou zabývat jen v přípravce či na rekreační úrovni jsou u nás vítaní.


Jaké oblečení je vhodné na sportovní gymnastiku ?

Nejvhodnější je z hlediska bezpečnosti i praktičnosti gymnastický dres a cvičky. Dále doporučujeme krátké strečové kalhoty a pro cvičení na bradlech pásky. Oddílový dres pro závodní složku se objednává šít.


Pořádá oddíl nějaké mimo-gymnastické aktivity ?

Oddíl SG vyjíždí pravidelně v létě a v zimě na rekreaci do Krkonoš. V létě se provozuje horská turistika, kola, v zimě lyžování, snowboarding. Dále oddíl organizuje zájezdy do bazénu, výlety na bruslích, baseball a kluci po či před tréninkem hrají fotbal.


Na jakém nářadí cvičí ženy ?

Ženy cvičí na čtyřech nářadích - přeskok, bradla, kladina a akrobacie.
přeskok Bradla Kladina Prostná

Přeskok
- přeskokový stůl

Bradla
– nestejná výše žerdí výška 155cm, 235cm

Kladina
- 120cm vysoká, 10cm široká

Prostná
– akrobacie
- pružná podlaha 12m, pokrytá kobercem


Obr. z http://www.gymnet.cz


Na jakém nářadí cvičí muži ?

Muži cvičí na šesti nářadích - přeskok, bradla, akrobacie, kruhy, kůň a hrazda
Přeskok Bradla Kůň našíř

Přeskok
- přeskokový stůl

Bradla
– stejná výše žerdí /žerdě jsou dřevěné, z jasanu nebo laminátů/

Kůň našíř
- s madly

Hrazda Kruhy Prostná

Hrazda
- ocelová tyč průměr 28mm a délka 240cm

Kruhy
– základní výška nad podlahou 250cm

Prostná
akrobacie- plocha 12m, pokrytá kobercem


Obr. z http://www.gymnet.cz


Jaký je rozdíl mezi závodní a nezávodní (rekreační) složkou ?

Závodní družstva se více specializují na sportovní gymnastiku, na specifické gymnastické pohyby a sestavy, s kterými vystupují na závodech organizovaných ČGF (Českou gymnastickou federací). Oproti tomu nezávodní (rekreační) složka kombinuje ve svých trénincích i prvky ze všeobecné gymnastiky a zaměřuje se hlavně na rozvoj všeobecné sportovní zdatnosti. Závodí v závodech organizovaných ČOS (Českou obcí sokolskou) a to nejen v gymnastice, ale i atletice a v plavání.XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz