Sportovní gymnastika Poděbrady

Zesnul první předseda oddílu Miloslav Borecký

07.04.2016, Autor : Míra Zmeškal
Vážené sestry, Vážení bratři,
dovoluj si vám oznámit, že v pondělí 4. dubna 2016, ve věku 88 let, zesnul Miloslav Borecký.
Míla byl osobností, která za sebou nechala mnoho stop. Byl velice uznávaným "mistrem" krejčím, proslavil se jako "malíř Polabí". Pro nás poděbradské sokoly byl ale především velký gymnasta. V naší jednotě začal cvičit v sedmi letech sokolskou všestrannost a opakovaně nás reprezentoval v národním přeboru. Po válce, jako muž, přesedlal ke sportovní gymnastice. Nejprve v armádě, kde byl v armádních přeborech "čtvrtý", hned po závodnících z nejvyšší soutěže. Pak "na krejčovské zkušené v Praze" cvičil ve Vršovické sokolovně. Tam se dokonce setkal a v podstatě cvičil vedle našeho olympionika Aloise Hudce. Dalšími, s kým se tehdy poznal, byli třeba vynikající gymnasta Luboš Novotný, nebo Josef Libra, který delší dobu učil na Institutu Tělesné východy a sportu v Tyršově domě.
V roce 1964 spolu s bratrem Břetislavem Boreckým, prof. Franclem a Zdíšou Kodešovou založili náš oddíl sportovní gymnastiky. Míla se stal předsedou oddílu a nasadil budoucím generacím vysokou laťku. V příštích 22 letech se pod jeho vedením vycvičila řada chlapců a dívek, z nichž někteří jsou trenéry, nebo funkcionáři naší TJ ještě dnes.
Je tomu 52 let, co nám Miloslav Borecký ukázal cestu ke sportovní gymnastice. Věřím, že jím zapálenou pochodeň neseme patřičně pozvednutou.
Čest jeho památce.
Radek Smejkal,
Starosta TJ Sokol Poděbrady
Miloslav Borecky (01)
Miloslav Borecky (02)
Miloslav Borecky (03)
Miloslav Borecky (04)
Miloslav Borecky (05)
Miloslav Borecky (06)
Miloslav Borecky (07)
Miloslav Borecky (08)
Miloslav Borecky (09)
Miloslav Borecky (10)
Miloslav Borecky (11)
Miloslav Borecky (12)
Miloslav Borecky (13)
Miloslav Borecky (14)
Miloslav Borecky (15)
Miloslav Borecky (16)
Miloslav Borecky (17)
Miloslav Borecky (18)
Miloslav Borecky (19)
Miloslav Borecky (20)
Miloslav Borecky (21)
Miloslav Borecky (22)
Miloslav Borecky (23)
Miloslav Borecky (24)
Miloslav Borecky (25)
Miloslav Borecky (26)
Miloslav Borecky (27)
Miloslav Borecky (28)
Miloslav Borecky (29)
Miloslav Borecky (30)
Miloslav Borecky (31)
Miloslav Borecky (32)
Miloslav Borecky (33)
Miloslav Borecky (34)
Miloslav Borecky (35) 
Přidej komentář
Název
Komentář
Podpis
Opište kód code
 

XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz