Sportovní gymnastika Poděbrady

Dračí lodě 2017

22.06.2017, Autor : Administrátor
Poděbradští gymnasté na dračích lodích ovládli vody Labe i poděbradského jezera.

Sezóna dračích lodí zase po roce přišla na scénu a na gymnasty z TJ Sokol Poděbrady čekalo hned několik met na pokoření, které si v minulém velmi úspěšném roce stanovili. Podruhé obhájit prvenství na Poděbradském dračím srdci na krátké trati, poprvé obhájit vítězství z minulého roku na dlouhé trati a přidat k šestinásobnému vítězství na Dragonfestu další zlatou medaili. To byly cíle zřejmé, dále visela ve vzduchu touha prolomit pomyslnou třiceti šesti sekundovou hranici na sto šedesáti osmi metrové trati na 13. ročníku Dragonfestu.

Nejtroufalejší a dokonce i lehce hazardní výzvou bylo pokusit se urvat zlatou příčku i v kategorii OPEN na Dragonfestu, která je zde považována za kategorii prestižní. Tohoto úkolu se měli zhostit téměř ve stejném složení posádky jako v kategorii MIX, to znamená s ženami v týmu. V kategorii MIX musí být ve dvacetičlenné posádce minimálně 6 žen, naproti tomu kategorie OPEN není z hlediska pohlaví nijak limitovaná, většinou je tedy složení ryze mužské. Tento „hec“ znamenal také odjet v závodě dvojnásobný počet rozjížděk, což byl další z faktorů, který mohl ohrozit všechny vytyčené cíle.

Vzhledem k ne příliš skromným ambicím se nemohlo nechat cokoliv náhodě, a tak bylo oproti minulým letům téměř ztrojnásobeno tréninkové úsilí a 2 měsíce před závody doplnili gymnasté klasický nedělní gymnastický trénink ještě o tvrdý dril na vodě. A to se ukázalo jako vítězný tah.

     

zobrazit galerii - Dračí lodě 2017

Poděbradské dračí srdce 2017

Kulatý (již desátý) ročník tohoto závodu se konal v sobotu 27. 5. 2017. Putovní pohár města Poděbrad, který byl v držení poděbradské gymnastiky již 2 roky, musel být pořadatelům vrácen, ale naštěstí ne na dlouho, podařilo se ho při konkurenci 8 posádek „vypádlovat“ zpátky.

Na kilometrovém závodě, což je pro gymnasty méně oblíbená délka trati, byl souboj dramatický, ale houževnatosti a síle gymnastů nakonec žádný z týmů nestačil. A to hlavní, vítězný čas (5:33.24) se oproti minulému roku zlepšil o 5 s.

V hlavní disciplíně brala poděbradská gymnastika první místo s přehledem a časem 50,54 s, přičemž ve všech rozjížďkách dominovali vždy minimálně o 2 s. Nejlepší výkon zajeli ve 2. rozjížďce časem 50,32 s.

Dragonfest 2017

10. 6. 2017 se uskutečnil 13. ročník tradičního Dragonfestu v Nymburce, kde letos poděbradští gymnasté startovali na trati dlouhé 158,32 m poprvé ve dvou kategoriích. Toto rozhodnutí provázelo velké pozdvižení, jak ze strany organizátorů, tak fanoušků a dokonce i členů posádky Sportovní gymnastika Poděbrady. Jednalo se o velké sousto a na tomto závodě o doposud nevídaný nápad. Posádka byla v každé rozjížďce pouze nepatrně pozměněna a čelilo se dvojnásobnému počet startů jak oproti minulému roku, tak oproti počtu startů ostatních posádek, výrazně se zkracovala i doba regenerace mezi jednotlivými rozplavbami.

Roky dřiny, odříkání a poctivého tréninku se ale vyplatily, trénovaná těla posádky regeneraci zvládla optimálně. V kategorii MIX letos Sportovní gymnastika Poděbrady ve finále zajela čas 35,9 s a získala tak zlatou příčku se spolehlivým náskokem, čímž byla tedy pokořena i výše zmiňovaná třiceti šesti sekundová hranice. Finále kategorie OPEN bylo pro rychlý sled závodu dramatičtější, ale přesto se se čtyřmi ženami v posádce podařilo vyhrát přesvědčivě. Nejlepší jízda týmu Sportovní gymnastika Poděbrady v této kategorii trvala 35,4 s a byl tak vytvořen nový osobní rekord. V historii Dragonfestu se současné vítězství v kategorii MIX i OPEN podařilo vůbec poprvé.

Takto tedy probíhala sezóna dračích lodí pro poděbradské gymnasty. Samozřejmě stále je na čem pracovat. 6 tréninků navíc snížilo časy na všech tratích o významná čísla a na vytrvalostních tratích jsou stále značné rezervy, takže je pořád co zlepšovat a je důvod proč na sobě stále makat! 


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz