Sportovní gymnastika Poděbrady

Oblastní přebor ČOS žákyň - Kolín 2016

26.10.2016, Autor : Administrátor
Velkým úspěchem skončilo vystoupení poděbradských gymnastek na oblastním přeboru ČOS ve sportovní gymnastice žákyň, kde nešlo jen o změření sil s ostatními týmy z celé oblasti Čechy, ale zároveň o vybojování co nejlepších pozic pro případný postup do celorepublikového finále, které se uskuteční 13. listopadu v Praze. Postup si vybojuje v každé kategorii šest nejlepších týmů z oblastí a šestnáct jednotlivkyň.

Nejsilněji jsme byli zastoupeni v kategorii „Mladší žákyně I“, kde náš oddíl reprezentovalo družstvo ve složení Nikolka Pošíková, Johanka Urbanová, Monička Vávrová a Barunka Šmídová. Vynikajícího výsledku dosáhla Barborka Šmídová, která díky vyrovnanému výkonu na všech nářadích dokázala vybojovat druhou příčku v jednotlivcích, kdy nestačila pouze na úřadující mistryni republiky Vivien Doležalovou z TJ Sokol Kampa, za kterou zaostala o čtyři desetiny bodu. Týmový úspěch pak dotvořily Nikolka, Johanka a Monička, které se výborně doplňovaly a zejména díky Nikolčině precizně provedené sestavě na prostných (11,90 bodu), Johančině bezchybné kladině (11,65 bodu) a Moniččině výkonu na bradlech (10,20 bodu) se pak naše závodnice mohly radovat z bronzových medailí. První místo obsadily gymnastky z TJ Sokol Kampa, druhé pak skončila děvčata ze Sokola Domažlice.

V kategorii starší žákyně reprezentovala náš oddíl Viktorka Ondrová, která v silné konkurenci obsadila nakonec třináctou příčku s celkovým ziskem 39,45 bodu, kdy nebýt nešťastné čtyřbodové srážky na bradlech, tak by atakovala umístění v první pětce nejlepších závodnic.

Věříme, že trenérky Zmeškalová a Pokorná mohou být s výkony svých svěřenkyň spokojené. Děvčatům přejeme, aby prošla nástrahami postupových kritérií, abychom měli možnost jim v listopadu na „republice“ držet palce.

 


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz