Sportovní gymnastika Poděbrady

Sezóna dračích lodí 2016

30.06.2016, Autor : Míra Zmeškal
autorka textu: Veronika Szabóová. Co se dračích lodí týče, rok 2016 se opět nese v úspěšném duchu – pyšnit se můžeme hned třemi nejvyššími umístěními. Naše, letos již šestá, účast na Dragonfestu nám vynesla zlato, což znamená popáté obhájené vítězství. Loni jsme si okusili start i na závodu v domácím prostředí. Brázdit vody poděbradského jezera jsme se rozhodli i letos a to opět na postu obhájců vítězství na krátké trati z minulého roku o délce 200m. Plni bojovnosti jsme se ale také rozhodli splnit naše předsevzetí z posledního ročníku a atakovat zlato i ve vytrvalostní, gymnastům ne příliš sympatické disciplíně, trati dlouhé 1000m. Obou dvou úkolů jsme se zhostili zodpovědně a vyhráli jak sprint, tak vytrvalost.

Dragonfest 2016

12. ročník Dragonfestu se uskutečnil dne 11. 6. 2016 v Nymburce. Již tradičně jsme soutěžili v kategorii MIX (z dvacetičlenné posádky musí být minimálně 6 žen v lodi) a na trati dlouhé 158,32m jsme porazili všech 27 posádek v naší kategorii. Pro zvednutí sebevědomí jsme dosáhli i nejrychlejšího času závodu, to znamená předpluli jsme i ryze mužské týmy, což je jistě potěšující zpráva. Dokonce všechny naše 4 časy patřily mezi 4 nejlepší časy závodu (36,26s, 36,68s, 37,19s, 37,29s). Našimi největšími konkurenty byli druzí Baker’s Team a třetí Sakana

Poděbradské dračí srdce 2016

9. ročník závodu "PODĚBRADSKÉ DRAČÍ SRDCE" o putovní pohár města Poděbrad se konal 20. 5. 2016 na poděbradském jezeře. Hlavní disciplíny o délce 200m se zúčastnilo 10 dalších posádek. První místo jsme brali s časem 49:32, druhé místo urvali Lyžaři (52:06) a bronz vybojoval Namydlený Blesk (52:58).

Troufám si říci, že nejobávanější disciplínou pro nás letos byl závod kolem ostrova dlouhý 1 km. Ani zde jsme konkurenci deseti týmů nepodlehli, ovšem rozhodně to nebylo snadné a je potřeba na naší vytrvalosti ještě zapracovat. Těsné a vyhrocené finále jsme vyhráli časem 5:38:40, na paty nám šlapali opět Lyžaři (5:38:68).

V tomto roce jsme tedy splnili všechny stanovené cíle. A ambice pro rok 2017? Budou nás čekat tři obhajoby a rádi bychom pokořili magickou hranici 36s na 158m závodě v Nymburce.

Fotogalerii naleznete zde

 


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz