Sportovní gymnastika Poděbrady

Prvenství v první lize ve sportovní gymnastice mužů za rok 2014!

12.01.2015, Autor : Míra Zmeškal
Autor textu: Ing. Radek Smejkal

Muži z oddílu sportovní gymnastiky se v neděli 23. listopadu zapsali do síně slávy Tělocvičné jednoty Sokol Poděbrady. Po tvrdém dvoukolovém boji stanuli na stupních vítězů a nechali se ozdobit zlatými medailemi za absolutní vítězství v 1. lize ve sportovní gymnastice. Je to úspěch, o kterém malá sokolská jednota sní, ale málokdo čeká, že jej opravdu zažije. Do prvního kola tohoto vrcholového závodu naši muži vstupovali se skromným přáním, aby si alespoň neutrhli ostudu. Předvedli ale vysokou úroveň obtížného nářaďového sportu, za kterou si odnesli druhou pozici a především mohutný bodový náskok. Přes skvělé výsledky SK Hradčany a Sokola Brno I. ukázali poděbradští gymnasté, že se s nimi musí také počítat v konečném souhrnu – Poděbrady zvítězily! K vítězství napomohly stabilní a velmi dobré výsledky v prvním i druhém kole, sehrané mužstvo, vrcholná forma většiny závodníků a silný týmový duch. Jak je vidět, i v podmínkách tělocvičny, kde se musí na každý trénink nářadí stavět a pak zase skládat, lze trénovat na úrovni. Ostatně osahat si „opravdové závodní nářadí” naši muži jezdili na jednodenní soustředění do Liberce. Díky našim hrdinům patří SG Sokola Poděbrady do výběrového oddílu mládeže i dospělých a děti, které nyní vedeme, mají trochu prošlapanou cestičku na vrchol. I když tento vrchol je opravdu vysoko. Ale když to šlo jednou…Poděbradské ligové družstvo tvoří: Miroslav Zmeškal (kapitán), Martin Křena, Martin Szabó, Tomáš Podpěra, Pavel Švimberský, Karel Smejkal, Mikoláš Prokůpek, Vít Mikušek. Výsledky I. ligy družstev mužů 2014(Gymnastická hala SK Hradčany, Praha):1. TJ Sokol Poděbrady, 2. SK Hradčany Praha, 3. TJ Sokol Praha Vršovice, 4. TJ Sokol Brno I, 5. TJ Sokol Kolín.


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz