Sportovní gymnastika Poděbrady

Župní přebor sokolské všestrannosti 2019 - výsledky SG a šplh

13.04.2019, Autor : Administrátor
V poděbradské sokolovně se uskutečnily závody ve sportovní gymnastice a šplhu. Svůj závod si odcvičili zvlášť chlapci a další den dívky. Tyto závody v gymnastice a šplhu jsou součástí sokolské všestrannosti, kam dále patří plavání a atletika. Poděbradský Sokol měl zastoupení ve všech kategoriích. Závodů se zúčastnilo asi 15 kluků a přibližně 75 děvčat.

Chlapci z Poděbrad se poprali mezi sebou na hrazdě, přeskoku, kruzích, akrobacii a šplhu. Starší závodníci pak ještě ukazovali sestavu na bradlech. Závodníci obsadili stupně vítězů následovně. V kategorii mladších žáků I. získal první místo Jan Bedrna, druhý byl Tobiáš Fajt a třetí Radek Pošík. V kategorii mladších žáků II. obsadil první místo Matyáš Vachter, druhé místo Kuba Svěcený a bronzový byl Štěpán Mrázek. Za starší žáky III. a dorostence závodili bratři Mikuláš Pulda a Matyáš Pulda, kteří s krásným výsledkem brali oba zlaté umístění. Kluci trénují pod vedením Moniky Szabóové, která byla s výkony svých svěřenců spokojená.

V závodě dívek byla konkurence větší. Zúčastněné závodnice reprezentovaly  Kolín, Velký Osek, Hořátev a Poděbrady. Dívčí složky se utkaly na hrazdě, přeskoku, akrobacii, kladině a ve šplhu. V nejmladší kategorii se za Poděbrady umístila na pátém místě Bětka Krchová, hned za ní Barunka Hroudová. Za mladší žákyně II. vybojovala třetí místo Marie Ondrová. Další poděbradská děvčata si v této kategorii připisují krásná umístění v konkurenci 27 závodnic. 

Další bronzovou medaili pro Poděbrady získala Magdalena Nová v kategorii starších žákyň III. Hned pod stupni vítězů skončila Štěpánka Sehnalová. Velký poděbradský úspěch byl ve čtvrté kategorii, kdy zlato získala Michaela Tvarohová, druhá skončila Anežka Mihálová a třetí místo brala Michaela Svobodová, všechny ze Sokola Poděbrady. V dorostenkách vybojovala krásné stříbrné umístění Markéta Vítová a čtvrté pak Nicole Palšovičová. Závody završily ženy, kde stříbro získala Markéta Stiborová, bronz Jana Brtková a čtvrtá skončila Karolína Hrušková. Ve šplhu získaly Poděbrady celkem pět medailí v dívčích kategoriích. Vedoucí družstva dívčí všestrannosti je Josef Svoboda.

Výsledky: Župní přebor sokolské všestrannosti 2019 - výsledky SG a šplh


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz