Sportovní gymnastika Poděbrady

Poděbradští gymnasté mají nového mistra republiky!

14.07.2018, Autor : Administrátor
Poděbradští gymnasté mají nového mistra republiky!

Kategorie dorostenců patří mezi poděbradskými sportovními gymnasty k těm nejoblíbenějším a není se čemu divit. Dne 16.6. si z Pražské haly Slávie z Mistrovství České republiky odvezl šestnáctiletý Mário Mihál svou první zlatou medaili za šestiboj a navázal tak na své starší oddílové kolegy, kterým v této kategorii cinklo zlato v letech minulých. Miroslav Zmeškal (2004), Martin Szabó (2010), Vít Mikušek (2014). Letošní závody však byly výjimečné i tím, že v rámci oslav 100let od založení republiky a XVI. všesokolského sletu, mohli borci všech kategorií bojovat i o medaile na jednotlivých nářadích. Z toho měli radost i další týmoví dorostenci, neboť osmnáctiletý Štěpán Pulda vybojoval nejcennější kov na bradlech, šestnáctiletý Adam Bělohlávek bronz na koni našíř a patnáctiletý Tobiáš Scholz bronz na bradlech. Náš zlatý šestibojař Mário Mihál si pak druhý závodní den odvezl ještě dva bronzy z cvičení na prostných a kruzích. Tyto pěkné výsledky dávají do budoucna naději, že by Poděbrady mohly v příštích letech opět bojovat o cenný kov v závodě 1. ligy, kde je potřeba mít velký, silný a stabilní manšaft, a navázat tak na vítězství z roku 2014. Letos se hoši museli v první lize spokojit s i tak pěknou příčkou bramborovou.


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz