Sportovní gymnastika Poděbrady

Vánoční gymnastická besídka 2013

30.12.2013, Autor :
Již tradičně se gymnastky a gymnasté našeho oddílu těsně před vánočními svátky sešli, aby rodičům, prarodičům i přátelům ukázali, co nového se za poslední rok (ti nejmenší půlrok) pod vedením svých trenérů naučili. Letošní vánoční besídka se konala v pátek 20. prosince.

Tématicky letošní představení sjednocovala vystoupení na prostných, kde každá skupina předvedla čtyři řady cviků. Úplný úvod obstaralo družstvo přípravky žáků, které trénují Monika Szabóová, Michalové Prokůpek a Vach a Jiří Souček. Po nich následovaly žákyně z přípravky společně s děvčaty ze závodního družstva pod vedením Vladimíry a Aničky Zmeškalových. Na mírně vyšší úrovni cvičily žákyně z družstva Josefa Svobody, Terezy Peroutkové a Heleny Svobodové a žáci trénovaní Monikou Szabóovou.

Druhou částí besídky byl "Velký souboj smíšených dvojic", ve kterém se utkali vybraní závodníci a závodnice oddílu sportovní gymnastiky trenérsky vedení Kateřinou Pokornou a Radovanem Kodešem. Osm náhodně vylosovaných párů soutěžilo o největší společný bodový zisk co nejlepším provedením svých závodních sestav. Ty byly velmi rozmanité - od sestaviček žákyň absolvujících letos své první závody až po akrobacie mužů s ligovými zkušenostmi. Uprostřed velkého souboje program zpestřilo sedm slečen a jeden chlapec nazývaní "TýmDžem" a roztleskalo publikum skupinovým cvičením na prostných a trampolíně. Po jejich vystoupení následoval slavnostní okamžik - gratulace čerstvé mistryni ČR ve šplhu Veronice Szabóové.

Poté své sestavy předvedly čtyři zbývající smíšené dvojice, porota postupně ohodnotila výkony, vyhlásila vítěze a besídce byl konec.

A kdo za to všechno může? Organizoval, všechno řídil a do všeho mluvil Miroslav Zmeškal (ve spolupráci s Martinem Szabóem), do mikrofonu mluvily a moderovaly Jitka Smejkalová a Anička Zmeškalová, skoro nemluvil, ale hudební režii zvládal Jan Mejzr. Známky přidělovala porota ve složení Veronika Slánská, Monika Szabóová, Tomáš Podpěra, Karel Smejkal, pan Nechánský jakožto zástupce rodičovské veřejnosti a odvážná paní z publika.

Průběh besídky viz fotogalerie (fotografoval Mikoláš Prokůpek a Josef Svoboda)


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz