Sportovní gymnastika Poděbrady

Několik podzimních úspěchů

23.11.2013, Autor : Míra Zmeškal

V sobotu 19. 10. 2013 se konal v Kladně Oblastní přebor ČOS Čech. Za Sokol Poděbrady nás reprezentovala mladší žákyně Viktorka Ondrová (2005) a za starší žákyně Náťa Kratochvílová (2001). Soutěžily tu dívky z Kolína, Chrudimi, Pardubic, Prahy, Domažlic i Plzně. Naty se počtem 40,75 bodů a 6. místem probojovala na Mistrovství republiky ČOS, které se bude konat 7. 12. v Praze. Největší počet bodů získala již tradičně na akrobacii. Viktorka zacvičila sestavy velmi čistě. Jejím nejsilnějším nářadím byla kladina, kde získala krásných 11,10 bodů.

 

V neděli 20. 10. 2013 se naše nejmenší holčičky zúčastnily v Horních Počernicích Závodu gymnastických nadějí.  Soutěžilo zde 33 závodnic. Soutěž probíhala ve skoku z místa, ze šplhu a dvojboji.

Ze skoku z místa za výkon 149,5 cm si medaili za 1. místo odvezla Barunka Šmídová. Terezka Nechánská skočila 144 cm a skončila na vynikajícím 5. místě. Ve šplhu byla z družstva nejlepší Barča (4.) 

V dvojboji – lavička a prostná se holčičky umístily takto:

14. Terezka Nechánská (2007)

20. Johanka Urbanová (2008)

22. Barunka Šmídová (2007)

30. Nikolka Pošíková (2008) - Nikolky to byl první závod.  

 

V sobotu 2. 11. 2013 se Viktorka Ondrová a Žofka Moličová účastnily 10. ročníku Memoriálu Blanky a Verunky Horákových v Pardubicích. Byl to velmi emotivní závod, který se konal na počest trenérky Blanky a cvičenky Veroniky, které tragicky zahynuly při autonehodě před deseti lety.  Viktorka předvedla téměř čistou sestavu na bradlech a získala za ní druhou nejlepší známku. Na akrobacii předvedla jako jediná sestavu na hudbu a sklidila velký potlesk. Bohužel ji o 15 setin utekla medaile a odvážela si domů bramborovou. Žofka soutěžila v obtížném dvojboji bradla-kladina a skončila na 5. místě.  

Všem závodnicím gratulujeme!


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz