Sportovní gymnastika Poděbrady

Sportovní gymnastika - Župní přebor sokolské všestrannosti 2013

16.04.2013, Autor :
Po úspěšném absolvování první třetiny závodů župního přeboru ve všestrannosti(plavání 23.3. 2013 v Kutné Hoře), jsme se v sobotu 13. 4. 2013 sešli v poděbradské sokolovně, abychom změřili své síly také ve sportovní gymnastice a šplhu. Závod probíhal plynule, bez problémů a díky skvělému technickému zázemí bylo bodové ohodnocení k dispozici téměř ihned po rozhodnutí rozhodčích.

V prvním sledu soutěžila pouze děvčata. Absolvovala prostná, přeskok, kladinu nebo lavičku, hrazdu a šplh na tyči s přírazem (3 m nebo 4,5 m). Nyní už ale ke skvělým výkonům našich svěřenkyní: v nejmladší kategorii – mladší žákyně I všechny převálcovala Viktorie Ondrová, 3. místo obsadila Tereza Vyleťalová. Tyto dívky zazářily i ve šplhu: Viky došplhala druhá, Terezka hned za ní třetí. V mladších žákyních II si Lilian Nejedlá vybojovala 3. příčku ve SG i šplhu. V poslední kategorii prvního sledu mezi staršími žákyněmi III ve SG suverénní výkony  předvedly Natálie Kratochvílová a Ivana Bartáková, za což byly obě odměněny 1. místem se stejným bodovým součtem. Nezůstaly pozadu ani ve šplhu – Ivča zašplhala první, Náťa druhý nejlepší čas.

Po rychlém vyhlášení tělocvičnu zaplnili závodníci druhého sledu, nyní už i mužské složky. Dívky cvičily stále na stejných nářadích, chlapci předvedli závodní sestavy na prostných, hrazdě, přeskoku, bradlech, kruhách a šplhu (4,5 m na tyči nebo laně).

Mezi staršími žákyněmi IV výkony Žofie Moličové stačily na 2. místo, Anne Nejedlé na 3. příčku, a to ve SG i šplhu. Nejlépe mezi dorostenkami odcvičila Veronika Szabóová, v ženách pak Aneta Vosejpková, které sekundovala Emma Klempererová. Dorostenky a ženy již ve šplhu nesoutěží.

Také chlapci naší TJ reprezentovali úspěšně. Hned v mladších žácích I jsme v SG obsadili první dvě pozice – Jan Hakl tu nejvyšší, následován Štěpánem Týmou. První vyšplhal Štěpán, druhý Honza a třetí Matěj Halík. Naši mladší žáci II obsadili též nejlepší příčky, tu první Jan Hubálek, druhou Tomáš Sojka a třetí Matyáš Pulda. Šplh vyhrál Tomáš, na druhé místo došplhal Honza. Na své si přišli i starší žáci III, nejlépe odzávodil Mário Mihál, po něm Martin Pliva a následoval Matěj Beránek. Mário i nejlépe odšplhal, Martin a Matěj si pořadí prohodili. Dorostencům vévodil ve SG i šplhu Jiří Souček stejně jako Mikoláš Prokůpek mužích.

Podrobné výsledky naleznete zde : http://www.gymnastika-podebrady.cz/zavody/vysledky/2013/index.htm

Všem závodníkům děkujeme za odvedené výkony, zároveň doufáme, že si takhle skvěle povedeme i na závěrečné části župního přeboru všestrannosti – atletice (12. 5. 2013).

 

Video ze závodu v playlistu.


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz