Sportovní gymnastika Poděbrady

Akademie ke 150 letům Sokola Poděbrady

13.03.2013, Autor :
Poslední období se odehrávalo ve znamení velkých příprav. Nezasvěcení mohli častěji než jindy pozorovat trenéry při vzájemných debatách, ale i gymnasté stále něco domlouvali a společně secvičovali. Všechny přípravy směřovaly k první sobotě v březnu. Dne 2. 3. 2013 se v poděbradské sokolovně uskutečnila jedna z největších událostí v historii naší sokolovny. Letos totiž uběhne 150 let od založení naší TJ, a toto jubileum se oslavilo jak jinak než ve sportovním duchu - akademií. Na programu se podílely oddíly aerobiku, všestrannosti a oddíl sportovní gymnastiky u oslav také nemohl chybět. Ve světle reflektorů předvedl jak individuální sestavy, tak skupinové skladby.

Cílem gymnastické sekce bylo nejen pochlubit se divákům našimi dovednostmi a schopnostmi, ale také zdokumentovat historický vývoj gymnastiky jako takové. První část byla tedy ukázkou historických sestav z let 1928 – 1968. Dobové úbory a autentická hudba byly samozřejmostí.

Ukázka některých historických sestav :
 
„Historická prostná“ – Miroslav Zmeškal :

„Historická bradla“ – Veronika Szabóová :

„Historická prostná“ – Pavlína Rampouchová :

„Historické kruhy“ – Martin Szabó, Martin Křena:

„Historická bradla“ – Pavel Švimberský :

„Historická kladina“ – Kristýna Konyvková :

„Historická hrazda“ – Martin Křena :

 

Dále vystupovali:
Historický kůň našíř“ – Mikoláš Prokůpek
„Historický přeskok“ – Anna Zmeškalová
„Historický přeskok“ – Patrik Havel
„Šplh na laně (8m)“ – Patrik Havel

 

 
Druhou částí našeho vystoupení byla již čísla současná. Předvedli jsme naše závodní sestavy. Divákům jsme tedy zprostředkovali možnost porovnání. My jsme tím získali šanci vžít se do role gymnastů takového formátu jako byli paní Věra Čáslavská, Marie Provazníková, pan Alois Hudec, Bedřich Šupčík a Jan Gajdoš.
Ukázka moderních sestav :
 
Prostná – Miroslav Zmeškal :

 
Dále vystupovali:
Přeskok – Žofie Moličová
Prostná – Aneta Vosejpková
Přeskok – Martin Szabó
Bradla – Pavel Švimberský
Kladina – Natálie Kratochvílová
Kůň našíř – Vít Mikušek
Hrazda – Martin Křena
 
Dále se představily naše nejmladší svěřenkyně roztomilou, přesto náročnou sestavou na prostných a na lavičkách, za nimiž následovaly James B(l)ondky na prostných. Sekci velkolepě uzavírala Áňa s jejími tygry.
 
Skupinové skladby byly cvičeny:
Nejmladší gymnastky - Tereza Nechánská, Johanka Urbanová, Barbora Šmídová
Blondgirls – Žofie Moličová, Natálie Kratochvílová, Anne Nejedlá, Ivana Bartáková, Viktorie Ondrová
Áňa a její tygři – Anna Zmeškalová, Miroslav Zmeškal, Martin Szabó, Martin Křena, Mikoláš Prokůpek, Pavel Švimberský, Patrik Havel
 
Nesmíme ale zapomenout ještě na dvě čísla oddílu SG, která doplňovala první část „negymnastického“ programu, a to : hravá pódiová skladba kluků ze všestrannosti a vystoupení brejkařů, jimž „hostovali“ naši mladší gymnasté.
 
Kluci ze všestrannosti – Martin Pliva, Matyáš Pulda, Petr Hakl, Jan Hakl, Daniel Szabó, Štěpán Pulda, Tomáš Sojka, Mário Mihál, Matěj Beránek, Jan Hubálek
BreakDance – Martin Sehnal, „Masař“, Daniel Szabó, Štěpán Pulda, Tobiáš Scholz
 
Myslím, že na závěr můžu za všechny napsat, že to byla patřičná a důstojná oslava krásných narozenin naší TJ.
 
Ku příležitosti oslav výročí naší TJ dostal každý možnost zakoupit si pamětní minci a v současné době se chystá almanach a sestřih záznamu akademie na DVD. Tyto věci si můžete zakoupit v kanceláři TJ, popřípadě kontaktujte trenéry.
 
Veronika Szabóová

XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz