Sportovní gymnastika Poděbrady

Video - Jak vidíme gymnastiku my

14.01.2013, Autor :
Rozhodl jsem se Vám ukázat, jak vypadá gymnastika z našeho pohledu. To znamená, že uvidíte to, co vidíme my, když cvičíme. Video je natáčeno na GoPro kameru připevněnou na hlavu nebo na nohy a je přidáno i pár bonusových záběrů.

Na gymnastiku se hezky kouká, na tom se shodneme asi všichni, ale umíte si představit, co vidíme my při cvičení? Pravda, když se nás zeptáte, co jsme viděli ve dvojném saltě, tak Vám každý z nás řekne, že nic, nebo že rozmazanou čmouhu. To je způsobeno tím, že když se daný prvek učíme, pomalu si ho automatizujeme, a poté ho děláme již plně podvědomě a navíc rotace je většinou tak rychlá, že to naše oči nestíhají. Takže se nedivte tomu, když uvidíte gymnastu při nějakém těžkém prvku se zavřenýma očima.

Tyto záběry jsme natáčeli na letním soustředění v poděbradské sokolovně (kdy je sokolovna využívána čistě jen pro gymnastiku) o volném dnu. Proto se ve videu můžete koukat i na "bonusové" záběry, jako např. skok ze 7m a jiné (tedy to, co nám normálně trenéři nedovolí :) ).

Jak jsem již řekl, ani my si z rychlých skoků a prvků obecně nic nepamatujeme, ale tyto zpomalené záběry nás mnohému naučí. Doufám, že se Vám nebude točit hlava.

 

Na záběrech: Tomáš Podpěra a Martin Szabó

 

Upozornění: nezkoušejte doma, je potřeba průprava získaná na gymnastice v Poděbradech! :)

Video dole nebo v sekci videa.

 


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz