Sportovní gymnastika Poděbrady

Souhrn gymnastické sezony

21.06.2011, Autor :
V neděli 18.6.2011 jsme zakončili jarní sezonu a my se zde poohlédneme jak jsme dopadli.

Jak již zde bylo psáno, naší sezonu jsme začali přeborem ČOS v Brně. Tento závod jsme brali jako takovou zahřívačku před nejduležitějšími závody. Nakonec jsme i zde slušně uspěli => já 1., Mikoláš 3. (jako družstvo jsme byli 1.), Martin Křena 4. a Patrik 3. (jako družstvo 2.).

V mezidobí se trochu netradičně (i když pro nás už trochu tradičně) konaly přebory Středočeského kraje. Závody se konaly v Kolíně v pátek večer a i přes to, že závodníků je vice a více, v kategoriích dorostenci nastoupil pouze Mikoláš a v juniorech jen já (kluci z Kolína se šetřili, každopádně si to vynahradili na MČR). A Dan obsadil 3. místo.

Poté následoval pro nás nejdůležitější závod => Liga. Na tento závod jsme se museli (opět) vydat do Brna. Bylo to tedy 29.5.2011 I zde se našemu sedmičlenému družstvu (Martin Szabó, Martin Křena, Mikoláš Prokůpek, Karel Smejkal, Pavel Švimberský, Patrik Havel a Tomáš Podpěra - hostující z Kladna) velice dařilo a získali jsme cca 14ti bodový náskok oproti druhému Brnu. Takže na podzim nesmíme nic pokazit, spíše ještě zvýšit náskok a doufejme že si přivezeme prvenství a znovu převezmeme otěže.

4.6.2011 se Patrik s Mikolášem a Danem vydali (zase) do Brna na MČR. Patrik šel v kategorii Muži B a obsadil nadherne 2. místo. Mikoláš nastoupil za Dorostence a bodoval 2. místem. Na Dana zbylo ve velmi početných mladších skupinách 32. místo. Takže určitě gratulace.

No a Když pomineme menší zpestření (kdy se SG Poděbrady účastnila závodu dračích lodí v Nymburce a vše vyhrála ;-) ) tak sem ještě patří nejnovější informace z MČR juniorů, juniorek, mužů a žen v Třinci 18.-19.6.2011. Na celovíkendový výlet jsme se vydali ve složení: já- Martin Szabó, Martin Křena a trenér Radovan Kodeš. Na programu byli nejprve muži a ženy. Marťasovi se podařilo v silné konkurenci vybojovat 10. místo v šestiboji a nakonec se poštěstilo a získal i postup do finále na hrazdě kde další den získal 4. pozici. Poté nastoupily juniorky a junioři => to znamená že také já. Na mou omluvu proč sem získal "jen" 5. místo v šestiboji je fakt že kluci byli fakt dobří a moc se mi nedařilo (ostatně v sobotu se nedařilo více lidem). Nakonec jsem získal 2 postupová místa => bradla a prostná. Další den se mi na bradlech moc nezadařilo a bylo z toho 6. místo. Zato na prostných mě rozhodčí překvapili a ocenili mě 3. místem z čehož mám obrovskou radost protože je to moje 1. medailové ocenění na MČR. Radost jsme udelali i trenérovi. Poprvé se někdo pod jeho vedením dostal tak daleko na takovémto zavádě s tak velkou konkurencí.

Díky všem za podporu a snad jsme nikoho nezklamali :-)

 

... Na sestřihu ze všech závodů se pomalu začíná pracovat. Ted již bude klidněji ale stejnak to bude trvat => je toho moc ;-)


XHTML   -   CSS   -   © 2007 Sportovní gymnastika Poděbrady   -   Všechna práva vyhrazena.
Tyto www stránky používají systém AutomaticWeb. SEO webu sledují SEO nástroje.cz